Přeskočit na obsah

Pryč se suchopárnými a těžko stravitelnými fakty

Pojďme se bavit i u seriózních témat.

Odborná témata podaná stravitelnou a čtivou formou – to je moje poslání.

Články píšu tak, aby je pochopilo i laické čtenářstvo. Pokud si z toho navíc odnese zájem o téma, jsem nadšená.

Škola hrou? Se mnou ano!

ŽijÚspěšně.cz

Proč nás drtí strach z odmítnutí?

Máte obavy, že vás okolí nepřijme? Děsí vás možnost, že uvidí některé vaše slabosti? Tento strach nás oslabuje a způsobuje stagnaci bez ochoty hledět vstříc budoucnosti. Zjistěte, co obnáší strach z odmítnutí a jak s ním bojovat. Stačí kliknout na nadpis v boxu.

Optimismus vs. pesimismus

Každá úspěšná firma má mít ve vedení jednoho optimistu, jednoho pesimistu a jednoho realistu. Rovnováha osobnostních typů se vyplácí. V čem je dobrý optimismus, pesimismus a realismus? Dozvíte se po kliknutí na nadpis v tomto boxu.

Memento mori = myšlení na smrt

Nikdo není nesmrtelný, a proto je nutné užívat si života, dokud máme možnost. Myšlenka na smrt je s námi na každém kroku. Jaká je historie mravní zásady memento mori? Zjistíte po kliknutí na nadpis.

Jaká je chemie lásky a zamilovanosti?

Zamilovanost na jednu stranu bolí, na druhou stranu nám specifické molekuly pomáhají vytvářet citové pouto. Neskrývejme se před láskou! Klikněte na nadpis a zjistěte, jak funguje chemie lásky a které molekuly za ní mohou.

Neustálá únava a ospalost

Častá ospalost znamená určitý zdravotnický neduh. Nepodceňujte málo energie a neschopnost vybudit se k výkonnosti. Neutuchající únava a ospalost je něco, co musíte začít řešit co nejdříve. Klikněte na nadpis a zjistěte jak.

Jaký má dopamin vliv na chování?

Dopaminu se říká hormon štěstí a vyplaví se v momentě, kdy se nám něco podaří, cítíme uspokojení nebo lásku. Jde o důležitý hormon lidských emocí. Je možné, aby na dopaminu vznikla závislost? Dozvíte se po kliknutí na nadpis.

Příčiny problémů s erekcí

Problémy s erekcí postihují až 50 % českých mužů. Může za ně životní styl, stres, ale i další faktory. Kliknutím na nadpis se dozvíte více.

Proč spíme?

Spánek fascinuje vědce po staletí. Jde skutečně pouze o občerstvení mozku, nebo je v tom něco víc? Dozvíte se po kliknutí na nadpis v boxu.

Směsice dalších témat

Sebepoškozování není řešení

Kyberšikana, nepochopení v rodině, napjaté vztahy - to vše může vyústit v sebepoškozování. Klikněte na nadpis a dozvíte se více.

Top 10 Netflix seriálů

Znáte nejlepší seriály stanice Netflix? Pokud ne, měli byste to urychleně napravit. Po kliknutí na nadpis se dozvíte o nejlepších snímcích.

Jak jednat s hysterikem

Život s hysterikem připomíná sjezd do příkopů bez brzd. Nebojte se z takového vztahu vycouvat. Klikněte na nadpis a dozvíte se více.

Jak správně motivovat?

Motivace nám pomáhá s výkonností a určuje naši zapálenost pro věc. Klikněte na nadpis a dozvíte se, jak (se) správně motivovat.

Magazín 100+1 - Zázraky medicíny

100+1 redaktor magazínu
Zázraky medicíny, č. 6/2022, str. 56 až 59.
100+1 redaktor časopisu
Zázraky medicíny, č. 6/2022, str. 52 až 54.
Zázraky medicíny redaktor
Zázraky medicíny, č. 7-8/2022, str. 58 až 61.
Redaktor magazínu
Zázraky medicíny, č. 7-8/2022, str. 44 až 48.