Přeskočit na obsah

 

Směsice různých témat, která mi cvrnkla o nos…a rezonovala v hlavě

Zásadní filozofická otázka: KDO JSEM? Mám na ni odpověď:

Kromě toho, že si nechávám říkat vědecký copywriter, jsem i něco (podle mě) mnohem lepšího! Jsem experimentátor.

Ráda na sobě zkouším různé psychologické triky a zjišťuji, co to se mnou udělá.

A mám na vás několik dotazů:

 1. Bojujete s impostorem a máte pocit, že úspěch je dílem náhody? Já také, ale učím se s tím pracovat. Koukněte sem.

   

 2. Víte, že biorytmy jsou prevít? Pokud máte nějak nastavené vnitřní hodiny, jen těžko je přenastavíte. Já se pokoušela 3 měsíce vstávat v půl šesté ráno (tj. čtyři a půl hodiny dříve než normálně) a zjistila jsem, že nejsem výkonnější, ani práce není méně. Koukněte sem.

   

 3. Víte, že pokud pracujete pod dohledem jiné osoby, odvedete více práce? Podle mého zjištění ale velmi záleží na tom, KDE pracujete a KDO vás při práci pozoruje. Račte se přesvědčit tady.

   

 4. Doneslo se vám, že hudba umí zlepšit kognici a soustředění? Po měsíci poslechu inspirativní hudby sice nejsem motivovanější, zato se umím strašně dobře soustředit na multitasking. Koukněte na to.

   

 5. Zjistili jste, že psaní to-do listů uspokojuje naši touhu po organizovanosti, ale rozbíjí občas potřebné kouzlo chaosu? Vyzkoušela jsem 4 nejběžnější typy to-do listů a každý měl nějaký nedostatek. Tady zjistíte, v čem byl problém.

Jako někdo, kdo se živí vědeckým copywritingem a dělá (možná nesmyslné, ale rozhodně zajímavé) experimenty na sobě, hlásím, že stojí za to se s pokusy seznámit. Třeba si sedneme a najdeme společnou řeč (písmenka).

Když ne, snad jsem vás aspoň trochu pobavila 🙂

Krásný den ❤